niedziela, 7 września 2014

Samobójstwo!

    Dziś chciałam poruszyć smutny, a zarazem popularny w dzisiejszych czasach temat - samobójstwo. Jak wiemy, niektórzy z Was powiedzą, że tylko tchórze popełniają samobójstwo, a niektórzy powiedzą, że oni są odważni. Więc jak jest? Odwaga? Tchórzostwo? Hmmm? Według to różnie bywa... Dla mnie samobójstwo jest błędem, bo jeśli mamy jakiś problem to zawsze możemy zgłosić się o pomoc do jakiejś osoby, a nie od razu obierać sobie życie. Wiadomo, że każdy jest inny i inaczej radzi, bądź nie radzi sobie z problemami, ale mamy XXI wiek i jest wiele instytucji, które mogą nam pomóc poradzić sobie z różnymi problemami. Życie jest bardzo cenne i żyje się tylko raz. " Dbaj o to, aby Twoje życie miało zawsze sens. "4 komentarze:

 1. Ludzie, którzy popełnili samobójstwo, bądź o tym myśleli - ja o nich myślę jako o słabeuszach. Nie potrafią sobie poradzić z problemami. Wszyscy samobójcy są słabi. Wątpię, by pomoc kogokolwiek na cokolwiek by się w tej sytuacji zdała. Jedyna osoba, która może wżąć życie we własne ręce jesteśmy my sami. Biegałam po psychologach i wiem coś o tym. Jak pomogą to na krótko i potem znowu dołek. Tylko my sami możemy wyjść z tego lub rzucić się w przepaść jeżeli nie mamy dość siły.
  Pozdro
  http://dziennikidestiny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm...myślę, że ludzie, którzy myślą o samobójstwie są słabi i nie radzą sobie z własnymi uczuciami a jedynie w śmierci widzą rozwiązanie. Nie popieram tego, bo to nie jest wyjście. Powinni szukać pomocy. Ale myślę, że w skrajnych przypadkach człowiek chce skończyć swoje męki a mogę zrozumieć tylko osoby, które były latami dręczone przez innych, bite, gwałcone itp. Ale to już naprawdę są wyjątkowe przypadki.
  Pozdrawiam!
  http://sincerityblogger.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również uważam, że samobójstwo nie jest żadnym rozwiązaniem. Chociaż każdy ma swoje sumienie i odpowiada za siebie. Według mnie taki człowiek z problemami powinien przede wszystkim poprosić innych o pomoc.

  Zapraszam: http://miyuu-chan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio zastanawiałam się nad samobójcami. Na początku sądziłam, że są tchórzami, którzy chcą jedynie uciec od odpowiedzialności. Ale to myślenie wyparło inne i nieco inaczej myślę na ten temat. Śmierć nigdy nie jest rozwiązaniem. Powinni szukać pomocy, dawać chociażby małe znaki by ktoś wyciągnął do nich rękę. To okropne, że odbierają sobie życie zadając ból najbliższym, nawet nie wiedząc co ich spotka po drugiej stronie....
  Świetnie i krótko to napisałaś Paulino ;)

  the-world-of-ice-and-fire.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń