poniedziałek, 6 października 2014

Nietolerancja.

Heeej :) Dziś akurat siedzę sobie w domu i postanowiłam napisać dla Was post o nietolerancji  jaka niestety jest popularna w Polsce i nie tylko.

        Wiele ludzi jest nietolerancyjnych. Najpopularniejszą formą nietolerancji jest rasizm. Niektórzy nie tolerują ludzi o innym kolorze skóry. Ale czemu? Czym taka osoba różni się od nas? Przecież taka osoba  może być przyjazna, miła. Co kolor skóry ma do rzeczy? Czemu taka osoba jest dyskryminowana ze społeczeństwa? W czym jest od nas gorsza? Właśnie w niczym, kolor skóry nie powinien dyskryminować takiej osoby. Pomyślcie jak wy byście się czuli, gdyby ktoś Was nie tolerował. Na pewno nie czulibyście się fajnie i byłoby Wam przykro.
      Społeczeństwo jest też wrogo nastawione do homoseksualistów. Takie osoby muszą się kryć ze swoją orientacją, bo od razu zostaną zaatakowane lub zwyzywane. Ludzie nie tolerują odmienności i nie mogą zrozumieć czemu taka osoba jest inna. Homoseksualiści nie są niczemu winni, chcą żyć normalnie i to nie ich wina, że różnią się od społeczeństwa. Nie powinni być od razu wytykani palcami za to, że są jacy są. Trzeba zaakceptować takie osoby, bo nie zasługują na złe traktowanie.
      Podsumowując, uważam, że osoby nietolerancyjne nie mają własnego życia i lubią wyżywać się na innych. Ludzie boją się tego czego nie znają. Są ograniczeni. Świat byłby lepszy, gdybyśmy szanowali innych ludzi i byli tolerancyjni.


3 komentarze:

 1. Trudny temat poruszasz. Ogólnie od zawsze byłam tolerancyjną osobą - ale nie wiem czy byłabym nadal tolerancyjna gdyby sprawa tyczyła się bezpośrednio mnie, np. moje dziecko byłoby homo - nie wiem , nie potrafię odpowiedzieć, czy wtedy byłabym w stanie to zaakceptować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem osobą tolerancyjną, ale do czasu... Nie toleruję homo ani bi. Po prostu uważam to za sprzeczne z naturą. Według mnie każda orientacja, która nie jest hetero jest wymysłem ludzkim. Nie toleruję tego, ale nie oznacza, że się z tego wyśmiewam itd. Po prostu mi się to nie podoba.
  http://zlosnica-shrew.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkowicie się z Tobą zgadzam, mam w klasie pewną osobą, która jest nietolerancyjna do granic możliwości. Wyobrażacie sobie, że ten typ zaczął śpiewać ''Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz'' i palić gadżety z Niemieckiej wymiany uczniowskiej, podczas gdy byli u nas uczniowie właśnie z Niemczech? Nie do pomyślenia. Jednak w jednej kwestii muszę się z nim zgodzić. Aktualnie, media zbyt głośno rozgłaszają i promują homoseksualizm itp, przez co powstają ludzie tacy jak Conchita czy Rafalala. Nie miałabym nic do nich, lecz naprawdę widać, że te osoby robią to na pokaz. Przez to właśnie osoby homoseksualne, które nie chcą by było o nich głośno, doznają wielu rodzai przykrości. Na przykład w pełni zgadzam się z różnicą między pedałem (osobą, która za wszelką cenę chce wyodrębnić swoją odmienność), a gejem (osobą, która po prostu chce żyć normalnie).
  Trochę nie w temacie, ale serdecznie zapraszam na bloga:
  http://fantasy-story-by-allyss.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń